Our Recipes

___________________________________________________________

Whether you’re looking for hearty main dish salad recipes or light, nutritious fare, these salads are far from ordinary.

Pumpkin oil recipes

Potato salad

Best paired with

СОСТОЈКИ

  • 1 краставица
  • 1 кисело млеко 3,2% масленост
  • 1-2 чешлиња лук
  • 1 супена лажица Фила масло од тиква
  • свеж копар
  • сол на вкус
Начин на подготовка:

Лукот се сецка и се промешува со лажичка сол. Краставицата се сецка што е можно поситно. Потоа се додава киселото млеко во смесата од лукот и краставицата и добро се промешува. Наросете со свеж копар и полијте Фила масло од тиква. Смесата ставете ја во фриждер да се олади. Време на приготвување на салатата: 10-15 минути.