seme-len

Кожата како орган, не служи само за топлинска изолација и регулација, или за заштита на телото и внатрешните органи од штетни надворешни влијанија. Истата е важен дел од нашиот сензорен и имун систем, неопходна е за синтеза на витаминот Д кој е клучен за одржување на имунитетот и други витални физиолошки процеси во организмот, важна е за детоксикација и елиминација на многу штетни метаболни продукти и така натаму. За успешно хидрирање и потхранување на вашата кожа се препорачува сапунот од ладно цедено масло од чиа. Поради големиот извор на Омега-3 и Омега-6 масни киселини, антиоксиданси, витамин Ц, Е, протеини и фенолни киселини овој сапун е вистинскиот избор за успешно одржување на сјајна, млада, потхранета и хидрирана кожа.

ЧИА
– хидратира и потхранува –
Природен вегански рачно изработен сапун со ладно цедено масло
(all natural – handmade – vegan friendly)

Состав (INCI) Ладно цедено масло од чиа/Chia oil, Вода/ Aqua, Sodium Palmate, Sodium Sunflowerate*, Sodium Palm Kernelate, Sodium cocoate, Sodium Ricinoleate, Salvia Hispanica Ground Chia Seed, Himalayan salt, Glycerine, fragrance, Ultramarine pink.