seme-len

Кожата е нашиот најголем орган! Најголем, но за жал и најчесто потценуван како помалку важен од другите. Денес, повеќе од било кога, живееме во ера на парфеми и неверојатно голем избор на производи за нега и грижа за кожата, но реалноста, односно големиот број на инфекции, иритации и други состојби на нарушено здравје на кожата, и воопшто намалено севкупно здравје го потврдува спротивното. Во таа состојба неминовно се наметнува прашањето, каде грешиме. На сите тие модерни пенливи купки, гелови за тело, антибактериски сапуни и миризливи лосиони достапни за секој џеб и сечиј вкус, ние сепак не знаеме како правилно да се грижиме и да ја негуваме нашата кожа. Затоа подарете и на вашата кожа елстичност преку природен пат, со природниот, рачно изработен сапун Фила, кој е изработен со ладно цедено масло од лен. Како резултат на есенцијалните масни киселини кои се присутни во маслото од лен, преку овој сапун ќе овозможите подобра нега на вашата кожа, ќе ја регенерирате и смирите.

ЛЕН
– регенерира и смирува –
Природен вегански рачно изработен сапун со ладно цедено масло
(all natural – handmade – vegan friendly)
Состав (INCI) – Ладно цедено масло од лен/ Flax seed oil, Вода/Aqua, Sodium Palmate, Sodium Sunflowerate*, Sodium Palm Kernelate, Sodium cocoate, Sodium Ricinoleate, Linum Usitatissmum, Ground Flax Seed, Himalayan salt, Glycerine, Lavandula officinallis (Lavender) oil, Geranium Macrorrhizum (Zdravetz) Oil, fragrance, Ultramarine violet, Titanium dioxide.