rujan 2021

Рататуј на скара

Брзи тестенини со домашен доматен сос

Телешка кашичка со компир, морков и тиквичка

Интегрални брускети со печен зеленчук

Фритата со тиквички и спанаќ

Домашен пикантен кечап без конзерванси

СОСТОЈКИ

Крцкави крилца печени во рерна

listopad 2015

Како до поздрав ајвар со помалку масло

lipanj 2015

Динстуван Ориз

Компири во брашно