siječanj 2024

САПУН СО ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД КАЈСИЈА

studeni 2022

Здрава и лесна крем чорба од тиква

Есента е сезона на тиквите! Во чест на „кралицата на есента“, денес ви споделуваме рецепт за лесна крем чорба од тиква, која што се прави многу брзо и лесно. Ќе ве стопли, ќе ви го зајакне имунитетот и ќе ви го подобри расположението.

Совршена вечера или предјадење! Оваа крем чорба од тиква ќе ја одобрат сите […]

listopad 2022

Пилешко филе со ориз и зеленчук во светски популарниот Буда стил

Уште на прв поглед и прв залак ќе се заљубите! Шаренило од бои и интересна комбинација на состојки кои ветуваат гурманско доживување. За сите љубители на егзотични вкусови имаме одличен рецепт! Првата можна прилика пробајте го вака стокменото јадење – пилешко филе со ориз и зеленчук во светски популарниот Буда стил ќе го обожаваат и […]

rujan 2021

Чоколадна торта со ржано брашно без шеќер

Рататуј на скара

Крцкави печени компири со зачини

Брзи тестенини со домашен доматен сос

Телешка кашичка со компир, морков и тиквичка

Интегрални брускети со печен зеленчук

Фритата со тиквички и спанаќ