About Igor Petrov

This author has not yet filled in any details.
So far Igor Petrov has created 220 blog entries.

rujan 2021

Чоколадна торта со ржано брашно без шеќер

Рататуј на скара

Крцкави печени компири со зачини

Брзи тестенини со домашен доматен сос

Телешка кашичка со компир, морков и тиквичка

Интегрални брускети со печен зеленчук

Фритата со тиквички и спанаќ

Домашен пикантен кечап без конзерванси

СОСТОЈКИ

Сушени домати во тегла со маслиново масло и оригано

Крцкави крилца печени во рерна